دیپلم برق
توضیحات بیشتر
دیپلم گردشگری
توضیحات بیشتر
دیپلم حسابداری
توضیحات بیشتر
قبل
بعدی

دیپلم رسمی – دیپلم آسان – دیپلم قانونی

مرکز تکمیل دیپلم کاشفان صنعت

دیپلم رسمی آموزش و پرورش: ارتقای

شغلی ، افزایش حقوق ، بهبود جایگاه

اجتماعی و دلایل مختلف دیگری برای

ادامه تحصیل حتی بصورت حداقلی در

مقطع دیپلم وجود داره.

 

جبران کمبود واحد درسی تا اخذ مدرک دیپلم

شهریه اقساط وبرخورداری از تخفیفات ویژه

آموزش در بستر مجازی به صورت ویژه

اساتید نمونه کشوری از سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور

آموزش ویژه خواهران و برادران

مشاوره آموزشی تا اخذ مدرک دیپلم و همچنین تحصیلات دانشگاهی

خوش اومدین به

مرکز تکمیل دیپلم کاشفان صنعت

اگر مایل به دریافت دیپلم مجدد هستید یا دیپلم ردی هستید یا گر بنا به دلایلی موفق نشدید تحصیلات خود را در مقطع راهنمایی و یا دبیرستان تکمیل کنید و ترک تحصیلی هستید و قصد ادامه تحصیل و تکمیل تحصیلات خودتون رو دارید تا پایان این صفحه با ما باشید. به شما کمک میکنیم تا سریع و کاملا قانونی، آسان و با خیال راحت دیپلم رسمی آموزش و پرورش بگیرید.

در صورتیکه مدرک سیکل ندارید پیشنهاد میکنیم ابتدا طریقه گرفتن سیکل را مطالعه کنید.

about

عجله نکنید و درست تصمیم بگیرید. بعد از انتخاب رشته مصمم باشید و مطمئن باشید در کوتاهترین زمان ممکن مدرک تحصیلی دیپلم خود را خواهید گرفت. رشته های دیپلم کاردانش بسیار متنوع است و بسته به سلیقه، زمینه کاری و زمان خود میتونید در یکی از آنها ثبت نام کنید.برای آشنایی با اخذ دیپلم بر روی رشته موردعلاقه خود کلیک کنید و واردشوید.

 

انواع دیپلم درسی

چگونه دیپلم بگیریم؟ برای گرفتن دیپلم مجدد یا تکمیل دیپلم ابتدا با انواع دیپلمها آشنا بشید:
گرفتن مدرک دیپلم از آموزش و پرورش شامل دو نوع دیپلم می شود که دیپلم نظری ( دیپلم تجربی ، دیپلم ریاضی و دیپلم انسانی ) و دیپلم کاردانش است. البته دانش آموزانی که در زمان قانونی (زیر ۱۸ سال) تحصیل میکنند میتونند بجای دیپلم دبیرستان و یا دیپلم کاردانش ، دیپلم فنی و حرفه ای هم بگیرند.

دیپلم بزرگسال و مدرسه شبانه

در صورتیکه زمان مشخصی از تحصیل در مقطع روزانه گذشته باشد حتی اگر دانش آموز زیر ۱۸ سال باشد نیز شامل اخذ دیپلم برای بزرگسالان شده و دیگر تنها راه ادامه تحصیل از طریق شاخه کاردانش یا شبانه است که البته مزیت آن نیز گرفتن دیپلم غیر حضوری است به این معنا که با گذراندن دروس به صورت آموزش از راه دور در زمان و حتی هزینه صرفه جویی میشود و در این حالت دانش آموز سریعتر دیپلم میگیرد.

 

معافیت تحصیلی

این ملاحظه زمانی برای پسران که اقدام به ترک تحصیل میکنند بحث مشمول شدن در نظام وظیفه را نیز به دنبال دارد. که البته در صورتی که سریعتر اقدام به ثبت نام و شروع تحصیل نمایند میتوانند از معافیت تحصیلی برخوردار شوند. بنا به علاقه و شرایط کار و زندگی هشیارانه انتخاب کنید. مهمترین نکته اخذ دیپلم بصورت قانونی است که در کمترین زمان ممکن انجام شود و نسبت به سایر رشته ها ساده تر باشد.

تغییرات دوره ای قوانین و رویه ها ممکن است به نفع شما نباشد. با توجه به این موضوع بهتر است سریعتر تصمیم گیری و اقدام نمایید.

 

دیپلم نظری بزرگسالان

دانش آموزان برای گرفتن دیپلم نظری که در ۳ رشته (دیپلم ریاضی فیزیک، دیپلم علوم تجربی و دیپلم علوم انسانی) میباشد باید ۱۰۵ واحد درسی را بگذرانند (برخلاف دیپلم کاردانش) حدود ۲/۵ سال طول میکشد چون تمام واحدها را باید ترم به ترم در دبیرستان پاس کنند و به همین دلیل برای گرفتن دیپلم نظری این زمان طولانی می باشد و دانش آموزان باید حتما در کلاسها شرکت داشته باشند تا بتوانند در امتحانات پایان ترم نمره قبولی را کسب کنند.

در سال سوم دبیرستان امتحانات ۴ درس تخصصی هر رشته ای به صورت نهایی برگزار میشود و شخص خود دانش آموز باید نمره قبولی را کسب کند و معلمان هیچگونه دخالتی در دادن نمره کمکی به دانش آموزان ندارند و برگه های امتحانی در حوزه های امتحانی اداره کل آموزش و پرورش تصحیح می شود.

 

دیپلم کاردانش بزرگسالان

طبق استاندارد مجموعه هشتم دانش آموزان جهت گرفتن دیپلم کار و دانش باید ۹۶ واحد درسی را بگذرانند یعنی درحدود ۵۴ تا۶۲ واحد دروس عمومی و ۲۴تا ۴۲ واحد مهارت فنی و حرفه ای. (این تعداد واحد ها در مجموعه نهم به ۱۰۵ واحد افزایش یافته است) که تغییر تعداد واحدها در دروس عمومی و مهارتها بستگی به انتخاب رشته دیپلمی دارد. دروس عمومی را باید در مدارس شبانه یا غیر حضوری (آموزش از راه دور) پاس کنند و مهارت را در آموزشگاه های زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای بگذرانند.

مدت زمان اخذ دیپلم کار و دانش برای افرادی که قبلا دروس عمومی را پاس نکرده باشند در حدود یک سال و نیم است ولی افرادی که قبلا تا سال دوم دبیرستان تحصیل کرده باشند می توانند با گذراندن یک مهارت ۶ ماهه در مدت زمان کمتری دیپلم رسمی بگیرند.

ادامه تحصیل در دانشگاه بدون کنکور

راه برای ادامه تحصیل برای کسانی که نیاز دارند یا علاقه دارند باز است چه در مقطع فوق دیپلم و چه در مقاطع بالاتر. بعد از اخذ هر دیپلم کاردانش بعنوان دیپلم رسمی میتونید بدون کنکور وارد رشته مورد علاقه خود در دانشگاه علمی کاربردی بشید و فوق دیپلم یا کاردانی خود را بگیرید. خوبه بدونید که فرقی نمیکنه در چه رشته ای در مقطع دیپلم فارغ التحصیل میشید در هر رشته ای میتونید در مقطع کاردانی ادامه تحصیل بدید و کاردانی بگیرید.

برای مثال یک نفر میتواند در رشته دیپلم کامپیوتر دیپلم بگیره و در رشته مددکاری اجتماعی در مقطع کاردانی ثبت نام کنه و ادامه تحصیل بده. این موضوع کمک میکنه که افراد در مقطع دیپلم رشته های آسانتر را که سریعتر هم به سرانجام میرسد انتخاب کنند و در کاردانی در رشته مورد علاقه خود شرکت کنند.

وقتی دانشجو شدید بعد از کاردانی نیز در صورت تمایل میتونید تحصیل تا مقطع کارشناسی و بالاتر از آن تا دکترا را نیز ادامه بدید.

مطالعه بهتر با

مقاله های مهم ما

مشتری

دیدگاهها

بعد از آشنایی با کاشفان صنعت و ثبت نام تونستم به راحتی دیپلم خودمو در متر از شش ماه تکمیل کنم و الان دانشگاه ثبت نام کردم
مریم پیروز
کارآموز
اول فکر میکردم گرفتن دیپلم خیلی سخته چون چند سال از تحصیل دوربودم و به خاطر شغلم مجبور بودمدیپلممو بگیرم که بعد از ثبت نام درکاشفان صنعت به راحتی تونستم دیپلممو کامل کنم
سینا مرادی
کارآموز

دوره های

کاربردی

۳۸%
تخفیف

نمونه سوالات آزمون تعمیرکارونصاب پکیج شوفاژ گازی

نمونه سوالات آزمون تعمیرکارونصاب پکیج شوفاژ گازی

نمونه سوالات آزمون تعمیرکار و نصاب پکیج شوفاژ گازی شامل مجموعه‌ای از سوالات مرتبط با تعمیر و نصب پکیج‌های شوفاژ گازی می‌باشد. این سوالات به منظور ارزیابی دانش و مهارت تعمیرکاران و نصابان در زمینه نصب و تعمیر این سیستم‌ها طراحی شده‌اند. این سوالات شامل مباحثی مانند نحوه نصب و اتصالات لوله‌ها، نحوه عیب‌یابی و تعمیر اجزای مختلف پکیج‌ها، تنظیمات صحیح سیستم و ایمنی در استفاده از آنها است. این آزمونها می‌توانند به عنوان ابزاری موثر در انتخاب و ارتقای تعمیرکاران و نصابان مورد استفاده قرار گیرند.

نمونه سوالات آزمون تعمیرکار و نصاب پکیج شوفاژ گازی شامل سوالاتی است که برای ارزیابی دانش و مهارت های تعمیرکاران و نصابان پکیج شوفاژ گازی طراحی شده است.

این سوالات شامل مباحث مربوط به نصب، تعمیر و نگهداری پکیج های شوفاژ گازی می باشد.

۰
۲۵,۰۰۰ تومان
۲۵%
تخفیف

دوره کاربرICDL

دوره کاربرICDL

مهارت های هفتگانه ICDL مخفف شده عبارت International Computer Driving License هستند که به معنای گواهینامه بین‌المللی رایانه است.

 

۰
۱,۵۰۰,۰۰۰ تومان
۴۲%
تخفیف

دوره تکنسین داروخانه(نسخه خوانی)

دوره تکنسین داروخانه(نسخه خوانی)

با ارائه مدرک بین المللی

جامع ترین دوره نسخه خوانی در خوزستان

دوره تکنسین داروخانه(نسخه خوانی)

دوره تکنسین داروخانه برای اولین باربا ارائه مدرک بین المللی در مرکزمهارت آموزی کاشفان صنعت برگزار میگردد.

۰
۳,۵۰۰,۰۰۰ تومان
۵۰%
تخفیف

برقکار ساختمان درجه ۱

دوره مشاور امورمهاجرتی چه دوره ای است؟برای اولین بار درکشور مرکز مهارت آموزی کاشفان صنعت دوره مشاورامورمهاجرتی را زیرنظر سازمان فنی و حرفه ای کشور برگزار مینماید.شما میتوانید در این دوره به صورت حضوری و غیرحضوری ثبت نام نمایید.دوره مشاورامورمهاجرتی برای افرادی که قصدمهاجرت دارند بسیار مهم و کاربردی میباشد.

۰
۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان

خبرنامه

به خبرنامه ما بپیوندید و از آخرین اخبار مطلع شوید

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطر آنچنان که لازم است.