در آزمون های آنلاین کاشفان صنعت شرکت کنید

شرکت در آزمون

آموزش نصب کولرهای اسپلیت(دوتیکه)

درباره دوره

آموزش نصب کولرهای اسپلیت(دوتیکه)

نصب پنل داخلی (indoor)

۱ – یک مکان مناسب و بدون مانع بر روی دیوار داخل سالن خود را برای نصب واحد داخلی کولر گازی (اسپلیت) پیدا کنید.

برای نصب یونیت داخلی یک مکان مناسب بر روی دیوار داخلی خود انتخاب کنید. این مکان باید از تابش نور مستقیم آفتاب به دور باشد.

همچنین در مکان هایی که احتمال نشت گاز و یا غبار نفت یا گوگرد وجود دارد بایستی از نصب یونیت داخلی خودداری شود. دیواری که این یونیت بر روی آن نصب می شود نیز باید به اندازه کافی استحکام داشته باشد.

برای نصب پنل داخلی کولر گازی باید اطراف آن به اندازه حداقل ۱۵ سانتی متر از سقف و دو طرف خالی باشد. همچنین ارتفاع نصب یونیت داخلی از زمین نیز باید حداقل ۲۱۵ سانتی متر باشد.

یونیت داخلی کولر اسپلیت باید حداقل ۱ متر از محل آنتن تلویزیون، سیستم های امنیتی و یا رادیو به دور باشد. وجود این سیستم ها باعث ایجاد نویز و اختلال در کارکرد این پنل می شود.

نکته: مکانی مرکزی (مانند اتاق نشیمن) را برای نصب یونیت داخلی انتخاب کنید که به خوبی هوای خنک در خانه جریان داشته باشد.

۲. پایه یونیت داخلی را به دیوار نصب کنید.

نحوه نصب کولر گازی را با نصب پایه واحد داخلی آن ادامه می دهیم. برای نصب پایه آن را روی دیوار قرار دهید و با یک تراز و یا متر آن را از طرفین تراز کنید. محل پیچ ها را با یک ماژیک مشخص کرده و سپس با دریل آنها را سوراخ کنید. در نهایت پایه را با پیچ و رولپلاک به دیوار محکم کنید.

۳. دیوار را سوراخ کنید.

این سوراخ باید در مرکز پایه و با ظرافت خاصی ایجاد شود تا به ساختمان آسیبی وارد نشود. بهترین سایز سوراخ قطر ۷.۶ سانتی متری است و تا حد امکان این سوراخ باید شیب به سمت بیرون داشته باشد.

نکته: پیش از سوراخ کاری بررسی کنید که هیچ لوله و یا سیمی در محلی که قصد سوراخ کاری دارید وجود نداشته باشد.

۳ – به تناسب لوله کولر گازی (اسپلیت) یک سوراخ در دیوار ایجاد کنید.

 

– بهترین نقطه برای ایجاد سوراخ به بیرون را در فضای خالی براکت بیابید. شما همچنین باید فاصله و طول مورد نیاز لوله برای رسیدن به واحد خارجی را نیز در نظر بگیرید.

– یک سوراخ با قطر ۳” یا به عبارتی ۷٫۵ سانتی متر را بر روی دیوار ایجاد کنید. برای اطمینان از تخلیه مناسب، لوله باید شیب رو ب پایین به سمت خارج داشته باشد.

– یک فلنج انعطاف پذیر را داخل سوراخ قرار دید.

 

۴ – اتصالات الکتریکی را بررسی کنید.

بررسی اتصالات در نصب کولر گازی

– پنل جلویی واحد و کاور (پوشش) آن را بردارید.

– مطمئن شوید که کابل‌های برق به پایانه‌های پیچ متصل شده‌اند. هچنین اطمینان حاصل کنید که با نمودار هایی که با کولر گازی (اسپلیت) عرضه می‌شوند مطابقت دارند.

 

۵ – لوله‌ها را وصل کنید

 

– لوله کشی را از واحد داخلی به سمت سوراخ حفر شده در دیوار اجرا کنید. خم شدگی‌ها را برای اطمینان از کارکرد خوب دستگاه به حداقل برسانید.

– یک لوله پی ویسی به طول ۱٫۴ ” یا ۶ میلیمتر، کوتاه تر از طول ین سطوح داخلی و خارجی دیوار، برش دهید.

– درپوش لوله را در انتهای داخلی لوله پی وی سی قرار داده و لوله را در داخل سوراخ ایجاد شده در دیوار قرار دهید.

– لوله‌های مسی، کابل برق ولوله تخلیه را با استفاده از چسب برق به هم ببندید. لوله تخلیه را برای اطمینان از جریان آزاد آب در پایین قرار دهید.

– لوله را محکم به واحد داخلی متصل کنید. برای سفت کردن آن می‌توانید از دو آچار در جهت مختلف استفاده نمایید.

– لوله تخلیه آب را به پایه واحد داخلی کولر گازی (اسپلیت) وصل کنید.

– لوله‌ها و کابل‌های متصل را از طریق سوراخ ایجاد شده در دیوار هدایت کنید. اطمینان حاطل کنید که لوله تخلیه آب را در مکان مناسب تخلیه خواهد کرد.

 

۶ – واحد داخلی کولر گازی (اسپلیت) را با فشار دادن بر روی پایه (صفحه) نصب محکم کرده و از ایمن سازی آن مطمئن شوید.

آموزش نصب کولرهای اسپلیت(دوتیکه)

۱ – مکان مناسبی را برای نصب واحد بیرونی کولر گازی (اسپلیت) پیدا کنید.

 

 • – محل نصب واحد بیرونی کولر گازی باید از مناطق پر رفت و آمد و بسیار گرم و دارای گرد و غبار اید دور باشد.
 • – واحد بیرونی اسپلیت (کنداسور) برای اطمینان از عملکرد صحیح و مناسب به ۱۲ اینچ (۳۰ سانتی‌متر) فضای در اطراف خود نیاز دارد.
 • – پایه‌های پنل بیرونی را نصب کنید از زیرسازی لاستیکی برای زیر کنداسور استفاده کنید تا لرزش آن را به حداقل برسانید.

۲ – سیم برق را وصل کنید.

رعایت فاصله نصب کولر گازی اسپلیت

۱۲-دما را به صورت مناسب تنظیم نمایید در غیر این صورت موجب استهلاک زودرس دستگاه خواهد شد.

تنظیم دمای مناسب کولر گازی اسپلیت

۱۳- دستگاه‌های داخلی اسپلیت را در معرض هوای گرم و مرطوب محیط بیرون نصب نکنید؛ چرا که موجب از دست دادن سرمایش و تقطیر رطوبت و در نتیجه جمع شدن آب در اطراف دستگاه می‌شود. همچنین از ورود هوای محیط به داخل اتاق و خروج هوای اتاق به بیرون در طولانی مدت جلوگیری نمایید؛ چرا که بازده سیستم را به شدت کاهش می‌دهد.

تذکرات مهم نصب کولرگازی اسپلیت 12

۱۴- دستگاه داخلی، مخصوصا در حالت گرمایش باید در محلی مناسب نصب شود تا توزیع مناسب دما و جریان هوا در تمام محیط وجود داشته باشد.

 

۱۵- دستگاه‌های داخلی را در مکان هایی که هوای آنها حاوی دود، گرد و غبار و ذرات معلق ریز است (مانند کارگاه‌های صنعتی) نصب ننمایید؛ چراکه موجب گرفتگی فیلتر و کویل اواپراتور شده و نهایتا موجب افت راندمان دستگاه می‌شود.

تذکرات مهم نصب کولرگازی اسپلیت 17

۱۶- دستگاه را در معرض لرزش و صدای شدید نصب نکنید، لرزش و صدای شدید دستگاه هایی مانند دستگاه تراش می‌تواند روی میکروپروسسورهای دستگاه و قطعات حساس آن تاثیر بگذارد.

۱۷- مراقب باشید که در هنگام نصب، گرد و غبار و ذرات ریز وارد لوله‌های مبرد نشود. این ذرات ممکن است لوله موبین را مسدود نموده یا به کمپرسور صدمه بزند و موجب کوتاه شدن عمر کمپرسور

شود.

در مواقعی که سر لوله باز است، حتما توسط یک درپوش آنرا ببندید تا از ورود ذرات و گرد و غبار به داخل لوله جلوگیری شود. داخل لوله‌های مسی را پس از خرید و قبل از شروع مراحل لوله کشی حتماتوسط گاز ازت تمیز نمایید تا از گرد و غبار و یا ذرات ریز احتمالی تخلیه شود.

۱۸- مراقب باشید که آب وارد لوله‌های مبرد نشود، ورود آب به سیستم و لوله‌های مبرد، لوله موبین را مسدود نموده و یا به کمپرسور صدمه می‌زند. در مواقعی که سر لوله‌ها باز است مراقب باشید آب داخل آنها نرود و همچنین در روزهای بارانی زیر قطرات باران لوله کشی ننمایید، چرا که ممکن است آب باران و رطوبت وارد لوله‌ها شود.

۱۹- پس از باز کردن درپوش لوله‌ها را بلافاصله به دستگاه متصل نمایید؛ چرا که ورود هوا و رطوبت به داخل لوله برای سیستم بسیار خطرناک است و باعث ایجاد فشار غیرنرمال و تولید اسید‌های مخرب در سیستم می‌شود و ادامه این امر موجب صدمه دیدن کمپرسور می‌شود.

۲۰- در هنگام شارژ مبرد، هرگز کپسول را سر و ته نکنید. این کار ممکن است باعث ورود مایع به کمپرسور شده و ورود مایع به کمپرسور، موجب خرابی آن خواهد شد، چرا که مایعات تراکم ناپذیر نیستند.(در خصوص گاز R410a و R407c باید این دو مبرد را حتما به شکل مایع به سیستم تزریق نمود.)

۲۱- هرگز داخل لوله سیکل مبرد را با اکسیژن تمیز نکنید. این کار باعث انفجار در داخل سیکل شده و با ورود اکسیژن به محفظه کمپرسور و ترکیب آن با روغن کمپرسور باعث آتش سوزی یا انفجار کمپرسور می‌شود.

۲۲- در حالتی که سر لوله باز است و فعلا عملیات لوله کشی قرار نیست انجام شود؛ حتما ابتدا و انتهای لوله را با یک درپوش مسدود نمایید؛ در غیر این صورت ممکن است رطوبت، گرد و غبار و ذرات ریز وارد آن شود و در آینده به کولر گازی شما صدمه بزند.

۲۳- حتما دور اتصال لوله درین را با چسب آب بندی نمایید، ضمننا در دستگاه داخلی سر اتصال دیگر درین که بلا استفاده است را حتما درپوش کنید.

۲۴- پس از نصب و لوه کشی کولر گازی، تمامس لوله و اتصالات را تست نشتی کنید.

۲۵- هرگز لوله کشی را بیشتر از طول استاندارد انجام ندهید. لوله کشی با طول بیشتر از حد استاندارد باعث افت راندمان دستگاه، گردش نامناسب روغن در کولر گازی و نهایتا خرابی کمپرسور می‌شود.

۲۶- هرگز دو یونیت داخلی و بیرونی را در اختلاف سطحی بیش از حد استاندارد نصب نکنید این کار باعث جمع شدن روغ کمپرسور در یونیت داخلی شده و برگشت آن به یونیت خارجی و کمپرسور را مشکل می‌کند و باعث صدمه دیدن کمپرسور می‌شود.

۲۷- مراقب زانو‌ها و خم‌های لوله باشید. مسیری را انتخاب کنید که به حداقل خم کاری نیاز داشته باشد. همچنین حتما لوله‌ها را با لوله خم کن و تحت زاویه مناسب خم کنید. مراقب باشید لوله هل له یا دو پهن نشوند.( آموزش و راهنمای کامل نصب کولر گازی )

۲۸- به سایز لوله‌های مبرد توجه کنید. در صورت اشتباه بودن سایز لوله‌ها عملکرد صحیح و عمر طولانی را نمی توان انتظار داشت. اگر لوله گاز مبرد بزرگتر از حد استاندارد باشد، جریان مبرد در هنگام کار بسیار آهسته خواهد بود و برگشت روغن، کمپرسور را با مشکل مواجه خواهد کرد. اگر لوله گاز مبرد کوچکتر از حد استاندارد باشد، کولر گازی دچار افزایش افت فشار و کاهش ظرفیت شده و نهایتا انتظار خوبی از آن نمی توان داشت.

۲۹- به عایقکاری لوله‌های مبرد توجه نمایید نداشتن عایق و یا عایقکاری نادرست، باعث کاهش ظرفیت دستگاه و ایجاد فشار غیر طبیعی می‌شود. هرگز دو لوله مایع و گاز را در یک غلاف عایق قرار ندهید (حتما بین دو لوله عایق باشد.)

۳۰- به شیر سه راهه سیستم توجه نمایید. اگر در زمان کارکرد دستگاه شیر سه راهه بسته باشد، گاز نمی تواند به کمپرسور برگردد. در نتیجه دستگاه کار نکرده و سرما یا گرما ایجاد نخواهد شد. بعد از وکیوم کردن سیستم حتما مطمئن شوید شیر سه راهه باز است.

۳۱- به آب بندی لوله کشی درین دستگاه دقت نمایید. در صورت آب بندی نشدن صحیح اتصال درین این قطرات بر روی سقف کاذب چکه کرده و سقف را خراب می‌کنند.(مدل‌های کاستی)

۳۲- به سطح و شیب لوله‌های درین توجه نمایید. در صورت امکان مسیر لوله درین را بدون زانو باشد. در صورت صحیح نبودن شیب درین، آبهای تقطیر شده جریان پیدا نخواهد کرد اگر آبهای درین تخلیه نشود،بر اثر سرریز شدن آب از دستگاه موجب افتادن لکه بر روی سقف یا چکه آب از سقف می‌شود. انباشته شدن رسوب در کف زانو‌ها به مرور موجب مسدود شدن مسیر می‌گردد. در صورتی که لوله درین بهصورت افقی نصب شود، شیب آن نباید کمتر از ۱% باشد، تا آب درین به صورت مناسب جریان یابد.

۳۳- به لوله درین توجه نمایید، در صورتی که شیب مناسب لوله افقی درین رعایت نشود، آب به سمت یونیت برگشته و داخل سینی جمع می‌شود و امکان سرریز شدن دارد.

۳۴- به محل تخلیه آبهای لوله درین توجه نمایید. در صورت تخلیه درین در فاضلاب یا چاه‌های فضولات و مواد بد بو، بوی آنها وارد ساختمان می‌شود. این بو توسط فن دستگاه مکیده شده و داخل اتاق می‌شود. برای جلوگیری از این امر لوله درین را مستقیما وارد فاضلاب نکنید، توصیه می‌شود در مسیر تخلیه از یک سیفون U شکل استفاده نمایید تا از ایجاد فشار معکوس جلوگیری کند.

۳۵- به سایز و طول کابلها دقت نمایید. استفاده از یک کابل بسیار بلند با سایز نا مناسب، خطر آتش سوزی به وجود می‌آورد. توجه داشته باشید که هرگز دستگاه را بدون کلید محافظتی مناسب روشن نکنید.

۳۶- سیم‌های برق را روی ترمینال با دقت بسته و محکم نمایید. در صورت شل بودن باعث می‌شود ولتاژ کافی به کولر گازی نرسد و ایجاد اشکال در ترانس و برد الکترونیکی آن نماید.

۳۷- به اتصال کابل‌ها ی ارتباطی دقت نمایید، مراقب باشید، سیم‌های کنترل دو یونیت مختلف را اشتباه به یکدیگر متصل ننمایید. در این حالت عملکرد کولر گازی درست نخواهد بود، مخصوصا در زمان سرمایش دما کنترل نخواهد شد.

۳۸- در دستگاه سه فاز به توالی فازها و جهت گردش کمپرسور دقت نمایید.

۳۹-در صورت صحیح نبودن توالی فازها و عمل نکردن محافظ فاز ممکن است کمپرسور بر عکس کار کرده و جهت چرخش آن عوض شده و مکش و رانش آن جا به جا شود. کمپرسورهای روتاری، اسکرال و اسکرو، طوری ساخته شده اند که نمی توانند در جهت معکوس کار کنند.

۴۰- به محل عبور کابلهای کنترل توجه کنید. در یک دستگاه تهویه مطبوع دارای مدارات الکترونیکی هیچ گاه کابل‌ها کنترل و ترموستات را دور کابل اصلی نپیچیده و یا به هم نچسبانید؛ چرا که مویزهای کابل برق، روی کابل کنترل و ترموستات تاثیر گذاشته و مانع عملکرد صحیح آن می‌شود.

 

 

توضیحاتی دیگر و روش کامل نصب اسپلیت

نصب یونیت خارجی

 1. محل نصب یونیت خارجی باید به نحوی انتخاب شود که هوای خروجی و صدای حاصل از دستگاه مزاحمتی برای همسایگان ایجاد نکند.
 2. دستگاه باید در محلی نصب شود که براحتی هوای مورد نیاز توسط آن دمیده شود. در صورت عدم رعایت این نکته هوای رفت کندانسور، مجدد برگشت می‌شود و باعث می‌گردد کمپرسور اورلد کند.
 3. خروجی و ورودی دستگاه نباید پوشانیده شوند.
 4. محل نصب باید استحکام لازم را جهت تحمل وزن دستگاه را داشته باشد.
 5. در محل نصب نباید خطر نشت گاز‌های قابل اشتعال وجود داشته باشد.
 6. در صورت نصب یونیت روی بالکن یا لبه پنجره به علت وجود ارتعاشات کمپرسور از لرزه گیر مناسب یا در صورت نیاز از منجیت استفاده کنید و در صورت استفاده از اتصال پیچ و مهره در اسکلت نگهدارنده یونیت داخلی حتما از واشر فنری استفاده کنید.
 7. حتما توجه فرمایید که یونیت خارجی حتی المقدور نباید در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار گیرد.
 8. تابش مستقیم آفتاب باعث کاهش راندمان کاری کندانسور شده و در عملکرد سرمایی کولر تاثیر منفی خواهد گذاشت.
 9. در شرایطی که محل نصب جایگزین دیگری نداشت، از آفتابگیر استفاده نمایید.
 10. یونیت خارجی را در نزدیکی خروجی فن‌های اگزاست، دودکش، هود آشپزخانه و محل‌های آلوده به ذرات معلق در هوا نصب نکنید. این ذرات و چربی‌ها باعث کثیف شدن سطح کویل کندانسور شده و ضریب انتقال حرارت آن را کاهش می‌دهند.
 11. فضای لازم جهت انجام عملیات سرویس و تعمیرات را در اطراف یونیت خارجی در نظر داشته باشید.
 12. در صورت نصب چند دستگاه یونیت خارجی کنار هم فاصله جانبی حداقل ۸۰ سانتیمتر را رعایت فرمایید. یونیت‌های خارجی در صورت مجاورت بصورت موازی تحت تاثیر هوای خروجی یکدیگر قرار می‌گیرند.
 13. نصب یونیت خارجی در ارتفاعی بالاتر از یونیت داخلی
 14. در چنین شرایطی حتما از تله روغن استفاده کنید.
 15. در صورت نصب یونیت خارجی روی بام و شیروانی و سطوح افقی و شیب دار از تراز بودن یونیت اطمینان حاصل کنید.
 16. در صورت نصب یونیت خارجی روی بام و شیروانی نیاز به سوراخ کردن سقف جهت عبور لوله به سمت پایین، بعد از نصب لوله‌ها حتما محل سوراخ را با ماستیک آب‌بندی کنید.
 17. فضای لازم جهت انجام عملیات سرویس و تعمیرات را در اطراف یونیت خارجی در نظر داشته باشید.
 18. یونیت خارجی را در نزدیکی آنتن‌های ماهواره بی‌سیم نصب نکنید.
 19. در صورتی که دستگاه دارای حالت گرمایشی باشد درپوش تخلیه آب یونیت داخلی را نصب و مسیر مناسبی برای تخلیه آب در نظر بگیرید.

نصب یونیت داخلی

 1. یونیت داخلی را در مجاور یا بالای وسائل گرمازا از قبیل بخاری، شوفاژ و سیستم‌های رطوبت ساز، اجاق گاز خوراک پزی نصب نکنید.
 2. یونیت را در جهتی نصب کنید که جهت پرتاب هوا به سمت وسط اتاق و با حداکثر پوشش محیطی عمل کند.
 3. یونیت را با توجه به فواصل تعیین شده نصب کنید.
 4. بسته به وضعیت خاص دیوارها و سقف، فواصل لازم را جهت انجام تعمیرات و سرویس آنی در نظر گرفته و به فواصل توصیه شده اضافه کنید.
 5. اندازه و فواصل در شکل وضعیت خود یونیت را نشان می‌دهد. نصب صفحه پشتی منوط به ابعاد یونیت و صفحه پشتی می‌باشد.
 6. قبل از نصب صفحه نگهدارنده پشتی یونیت داخلی به جنس و مصالح دیوار توجه کنید.
 7. در صورتی که دیوار از نوع پیش ساخته و گچی باشد با احتیاط بیشتری سوراخ کاری کنید و از رولپلاک سایز بزرگتر استفاده کنید.
 8. در صورتی که آجر بکار رفته در دیوار از نوع سفال باشد، مراقب شکستگی ناگهانی سفال در زمان سوراخ کاری باشد.
  در چنین مواردی از حالت چکشی دریل استفاده نکنید. در نصب صفحه پشتی از پیچ و رولپلاک کوتاه‌تر و لی ضخیم‌تر استفاده کنید.
 9. قبل از انجام هر نوع سوراخ کاری نقشه صفحه پشتی و موقعیت سوراخ خا را با مداد روی دیوار مشخص کنید.
 10. جهت ایجاد سوراخ عبور لوله و سیم ها، از گرد بر مخصوص استفاده کنید.
 11. قبل از سوراخ کاری و کثیف شدن محیط با صاحب ملک هماهنگی لازم را به عمل آورید.
 12. از پوشش مناسب جهت پرهیز از کثیف شن سطوح افقی و کف اتاق استفاده کنید.
 13. حتی المقدور از دریل‌های جارو دار با کیسه مخصوص استفاده کنید. در صورت نبود این وسیله می‌توانید از جاروبرقی بصورت هم زمان استفاده کنید.
 14. سوراخ باید با کمی شیب به سمت بیرون ایجاد شود.
 15. در صورت نصب یونیت داخلی در اتاق پذیرایی و یا دفاتر حتما توجه کنید به دکراسیون محیط آسیبی وارد نشود.
 16. بعد از انجام مراحل نصب و در مراحل مختلف، شخصا محیط کثیف شده را پاک کنید و نخاله‌ها را از محیط خارج کنید.
 17. حتما توجه کنید که به وضعیت خروجی لوله آب کندانس شده توجه کنید و هر گونه نشتی از محل اتصالات باعث تخریب رنگ و تبله کردن دیوار خواهد شد.
 18. لوله تخلیه آب، لوله‌های مسی رفت و برگشت و کابل برق را بصورت یک مجموئه لوله با نوار پرایمر ببندید.
 19. لوله تخلیه آب را طوری قرار دهید که در سطوح افقی در زیرترین وضعیت قرار گیرد.
 20. زمان نصب یونیت روی سینی پشتی، ابتدا مجموئه لوله را از داخل سوراخ عبور داده و بعد یونیت را نصب کنید.
 21. ورودی و خروجی هوای دستگاه نباید مسدود شود در غیر این صورت جریان هوای خنک به همه قسمت‌های اتاق نخواهد رسید و در عملکرد کولر اختلال بوجود خواهد آمد.
 22. محل نصب باید به نحوی انتخاب شود که اتصال بین یونیت داخلی و خارجی به سهولت امکان پذیر باشد. همچنین کمترین مسافت و اختلاف ارتفاع بین یونیت داخلی و خارجی از لحاظ طول مبرد و کابل در نظر گرفته شود.
 23. در حین نصب حتما به وضعیت ظاهری نصب توجه شود تا محل قرارگیری لوله‌ها و اتصالات زیبایی محیط نصب را تحت الشعاع قرار ندهید.
 24. در حین سوراخکاری دیوار‌ها در داخل منزل یا محل کار از جاروبرقی مخصوص و پوشش‌های مناسب استفاده شود تا محل مورد نظر کثیف نشود.خواهشمند است نظافت محیط را بعد از نصب به مشتری واگذار نکنید و حتی المقدور خودتان انجام دهید.
 25. در صورت نصب یونیت داخلی در اتاق پذیرایی حتما از مشتری نظر خواهی لازم را انجام دهید تا خسارتی به دیوار‌ها و اشیای تزئینی وارد نشود.
 26. در رابطه با محل تخلیه آب تقطیر از مشتری نظر خواهی کنید و در مناطق گرمسیری جنوب به مشتری توصیه کنید تا از آب حاصل از تقطیر فقط می‌توانند جهت آبیاری گیاه و فضای سبز استفاده کنند.
 27. محل نصب باید به نحوی باشد که امکان تخلیه آب تقطیر شده حاصل از عملیات تبرید وجود داشته باشد.
 28. از نصب دستگاه در نزدیکی منابع حرارتی، محل‌های با رطوبت بالا و در مجاورت گاز‌های قابل اشتعال خودداری کنید.
 29. محل نصب باید استحکام لازم برای تحمل وزن دستگاه را داشته باشد.
 30. با اندازه گیری دو طرف سینی پشتی داخلی از سقف اطمینان حاصل کنید که یونیت کاملا افقی نصب شود.
 31. محل نصب دستگاه باید حداقل یک متر از دیگر وسایل برقی نظیر لوازم صوتی و تصویری و لوازم گرمازا فاصله داشته باشد.
 32. محل نصب دستگاه باید به نحوی باشد که تعویض و تمیز کردن فیلتر به سهولت امکان پذیر باشد.
 33. در هنگام سوراخ کردن دیوار ابتدا از مته راهنما استفاده کنید.
 34. در هنگام عبور لوله از دیوار بهتر است لوله خروجی آب در پایین قرار گیرد.
 35. بعد از نصب یونیت داخلی نحوه تمیز کردن فیلتر‌ها و جا زدن آن را آموزش دهید.
 36. حتما به مشتری تذکر دهید که بصورت همزمان از کولر گازی و آبی استفاده نکند.
  کولر آب رطوبت به محیط اضافه می‌کند ولی کولر گازی رطوبت را از محیط می‌گیرد و بصورت قطرات آب از لوله درین آب خارج می‌کند.

هشدار: لوله تخلیه آب یونیت داخلی باید بصورت شیبدار نصب شود.

راه اندازی دستگاه

پس از لوله کشی و وکیوم، نوبت به سیم کشی بین دو یونیت می‌رسد. در این مرحله باید با توجه به راهنمای دستگاه سیم کشی انجام شود پس از اتمام این مرحله قبل از راه اندازی دستگاه موارد زیر را باید یک بار دیگر کنترل کرد:

۱) آیا در محل اتصالات نشتی وجود دارد؟

۲) آیا عایقکاری صحیح لوله‌ها و روی مهره برنجی در محل اتصالات صحیح صورت گرفته است؟

۳) آیا کابل اتصال بین دو یونیت به طور محکم و ثابت به ترمینال‌ها متصل می‌باشد؟

۴) آیا تخلیه آب براحتی صورت می‌گیرد؟

۵) آیا اتصال زمین برقرار می‌باشد؟

۶) آیا یونیت داخلی درست به صفحه نگهدارنده متصل شده است؟

۷) آیا مقدار ولتاژ برق ورودی به دستگاه متناسب با مشخصه‌های برقی دستگاه می‌باشد؟

۸) آیا فیلتر‌های هوا نصب شده است؟

 

نمایش بیشتر
مشاوره تلفنی رایگان

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.

آیا می‌خواهید اعلان‌های فشاری را برای تمام فعالیت‌های اصلی در محل دریافت کنید؟