در آزمون های آنلاین کاشفان صنعت شرکت کنید

شرکت در آزمون

زبان بدن

درباره دوره

یکی از مهمترین روش های برقراری ارتباط با بقیه انسان‌ها استفاده از زبان بدن است. اهمیت این زبان تا جایی زیاد است که تقریبا ۹۳% از پیام‌های بین افراد به وسیله‌ی این زبان منتقل میشود. عجیب است. نه؟ اگر می‌خواهید از اهمیت و تاثیر این زبان روی دیگران با خبر شوید؛ با این مقاله همراه باشید. در ادامه درباره تمام مزایا و معایب کلام بدن می‌خوانید و یاد میگیرید چطور معنی زبان تن دیگران را بفهمید.

زبان بدن چیست؟( Body Language)

زبان تن یا بدن نوعی ارتباط غیر کلامی است که در آن رفتار های جسمی ، جایگزین کلمات ، برای بیان یا انتقال اطلاعات میشود . چنین رفتاری شامل حالت های مختلف صورت ، حالت بدن ، حرکات ، حرکت چشم ، لمس و استفاده از فضا می شود. درست است که ظاهربین بودن یک ویژگی منفی حساب میشود؛ اما تاثیر کلام بدن و رفتار ظاهری دیگران را نمیتوان انکار کرد.

ممکن است بیشتر ما به این فرآیند آگاه نباشیم؛ ولی ذهن ما تک تک حرکات بدن طرف مقابل را در مغز ثبت می‌کند و به صورت خودآگاه یا ناخودآگاه به آن واکنش نشان می‌دهد. زبان بدن همان حلقه گمشده‌ی روابط انسانی است که افراد کمی به آن توجه میکنند؛ اما معنی اصلی رفتارهای ما را در خود پنهان کرده است.

اهمیت زبان بدن در زندگی

ما انسان‌ها موجوداتی اجتماعی هستیم و همیشه به ارتباط با دیگران نیاز داریم. اهمیت کلام و زبان گفتاری ما با زبان بدن قابل مقایسه نیست. یعنی با این که یادگیری فن بیان به ما کمک خیلی زیاد می‌کند؛ اما جای زبان علائم را نمیگیرد. مطمئن باشید هر زمان که با فرد جدیدی آشنا می‌شوید؛ قبل از حرف زدن، رفتار و حالات بدن فرد مقابل را تفسیر میکنید.

همه ما به صورت غریزی با حرکات بدن و صورت خود ، افکار درونی خود را آشکار می سازیم . منشأ این رفتار به انسان های اولیه برمیگردد که حرکات صورت و بدن تنها وسیله برقراری ارتباط آنها بوده است. زبان تن ، ابزار بسیار قدرتمندی است که می تواند از جهات مختلف روی زندگی ما تاثیر بگذارد و آن را بهبود ببخشد. اهمیت کلام بدن در جایی مشخص میشود که راه دیگری برای درک معنی واقعی پیام طرف رو به روی خود ندارید.

اگر در حرف زدن از زبان بدن خود استفاده کنید میتوانید پیام خود را بهتر از قبل به مخاطب برسانید. میتوانید از این زبان برای تاکید کردن روی موضوع پیام خود استفاده کنید. با این روش قدرت تاثیرگذاری شما به شدت افزایش پیدا میکند. علاوه بر این، با شناختن نشانه‌های بدنی ؛ از معنی رفتارهای دیگر بیشتر از قبل سر در می‌آورید.

چگونه ذهن دیگران را بخوانیم؟

احتما دوست دارید بدانید چطور باید با آن ارتباط برقرار کنید. برای این کار باید اول از همه نشانه‌های معنی دار بدن را بشناسید. پس تمام علائم رفتاری را در ادامه این مقاله بخوانید. چندتا از آن ها را انتخاب کنید و به مدت کوتاهی سعی کنید آن ها را در ارتباطات خود به کار ببرید.

مثلا به نحوه دست دادن خود توجه کنید. سعی کنید از این به بعد دست طرف مقابل را به بهترین شکل در دست خود بفشارید. پس از مدتی زبان علائم شما تقویت میشود و میتوانید به خوبی با آن ارتباط برقرار کنید.

آموزش زبان بدن با تصویر

هر یک از علائم رفتاری معنای خاصی را به مخاطب منتقل میکند. برای یادگیری زبان تن باید تمام این علائم رفتاری را بشناسید و با دقت رفتار دیگران را تحلیل کنید. یادتان باشد معنای این رفتارها ممکن است بستهبه شرایط محیطی و روانی طرف مقابل شما تغییر کند؛ پس به این نکات هم توجه کافی داشته باشید.

زبان بدن چشم

به طور کلی نشانه مثبتی است . نشان از علاقه شنوندگان به موضوع مورد بحث است . اما اگر فرد بدون هیچ تغییری در نگاهش و به صورت خیره به شما نگاه کند نشانه به فکر فرو رفتن و عدم درک کامل موضوع است . البته خیره شدن گاهی نشانه تعجب نیز می باشد .

افراد دروغگو می‌دانند ممکن است با حرکت دادن چشمها ، دروغشان برملا شود . پس برای کتمان دروغ به صورت مستقیم ممتد به شما نگاه کنند.

نگاه کردن به بالا و سمت چپ نشان دهنده فکر کردن فرد به احساسات و خاطرات گذشته است . به طور کلی یک نشانه خوب در ارتباطات اجتماعی است زیرا ممکن است فرد احساسات خود را به اشتراک گذارد .

وقتی فردی در حضور فردی دیگر احساس راحتی نمی کند یا حتی احساس گناه میکند به پایین نگاه می کند . دلیل برقرار نکردن تماس چشمی میتواند بی علاقگی باشد . در برخی موارد نیز نشانه مطیع بودن و تسلیم بودن است . در فرهنگ برخی مناطق به علت حجب و حیا و احترام به پایین نگاه میشود .

وقتی جهت نگاه فردی این گونه است ، معمولا در حال حرف زدن با خودش است .

در چنین حالتی فرد دارای هیجانات درونی است.

هنگامی که فردی به سمت راست میدان دید خود نگاه میکند ، در انتظار شنیدن حرفی است.

این گونه نگاه برای ارزیابی تهدید انجام میگیرد. در بعضی مواقع نشانه رنجیدن فرد از طرف مقابل است.

می تواند معنای نامناسبی داشته باشد. این گونه نگاه میتواند نشانه دروغگویی یا انجام توطئه باشد.

نگاه گذرا و کوتاه و مکرر به چیزی یعنی می تواند مطلوب ما باشد . برای مثال اگر فردی به صورت کوتاه و گذرا به در نگاه می کند یعنی به خروج از آن مکان تمایل دارد.

پلک زدن امری غیر ارادی است که برای پاکسازی چشم انجام می گیرد. اما در شرایط اضطراب یا درگیری فکری یا حتی دروغ گفتن معمولا بسیار تند تر از حالت عادی پلک میزنند.

شما با ثبت نام در دوره مهارت های ارتباطی کاشفان صنعت آموزش های زبان بدن و چهره شناسی را فرا خواهید گرفت.

نمایش بیشتر

چه چیزی یاد خواهید گرفت؟

 • اسرار زبان بدن
 • آشنایی با تاریخچه زبان بدن
 • حس ششم؛ واقعیت یا اشتباه؟
 • زبان بدن و ارتباط آن با NLP
 • گفتگوهای غیرکلامی و اهمیت آن در ارتباطات
 • رابطه لایه های مغز با بدن
 • تفاوت های زنان با مردان در زبان بدن
 • پنج بخش اصلی در زبان بدن 1. حرکات بدن و پا 2. حرکت های صورت 3. چشم خوانی 4. حر کات دست وپا Gesture 5.نقش قلمرو در زبان بدن _zone
 • دروغ سنجی و خواندن نشانه های دروغگویی
 • دروغ سنجی به روش FBI بدون گفتگو و صحبت
 • خواندن زبان بدن در رابطه های احساسی
 • چهره شناسی و شخصیت شناسی
 • آشنایی با دروغ های کلامی (Fransic Analysis

محتوای دوره

اسرار زبان بدن

آشنایی با تاریخچه زبان بدن

حس ششم؛ واقعیت یا اشتباه؟

زبان بدن و ارتباط آن با NLP

گفتگوهای غیرکلامی و اهمیت آن در ارتباطات

رابطه لایه های مغز با بدن

تفاوت های زنان با مردان در زبان بدن

پنج بخش اصلی در زبان بدن ۱. حرکات بدن و پا ۲. حرکت های صورت ۳. چشم خوانی ۴. حر کات دست وپا Gesture 5.نقش قلمرو در زبان بدن _zone

دروغ سنجی و خواندن نشانه های دروغگویی

دروغ سنجی به روش FBI بدون گفتگو و صحبت

خواندن زبان بدن در رابطه های احساسی

مشاوره تلفنی رایگان

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.

آیا می‌خواهید اعلان‌های فشاری را برای تمام فعالیت‌های اصلی در محل دریافت کنید؟